Düzenli Bedelsiz veya Temettü Veren Hisselerin Dört Yıllık Analizi

Uzun vadeli borsa yatırımı için temettü ve bedelsiz verimi çok önemli. Uzun vade yatırımcısı iseniz, yatırım yaptığınız hissenin değer artışının yanında verdiği temettü ve bedelsizlerin yeni kuzucuklarınızın gelişini hızlandırması gerektirmekte.

Şu andaki piyasa boğa mı yoksa yeni bir ayı piyasasının öncüsü mü? Bunu bilmemize imkan yok. Bizim hedefimiz olabildiğince altlardan temettü hissesi toplayıp uzun vade yatırımı yapmak. Ayrıca hangi temettü hissesi ne son yıllarda ne kadar temettü vermiş ve ne kadar sürede kendini amorti etme potansiyeline sahip? Bu da çok önemli bir konu.

Düzenli Bedelsiz veya Temettü Veren Hisselerin Dört Yıllık Analizi 1
Temettü veren hisseler ve borsa için boğa piyasası mı?

Aşağıda size arasanız da bulamayacağınız bir hesabı sunuyorum. En çok düzenli temettü veren hisselerin performansları. Dört yıllık düzenli temettü listesi ve hisselerin kendini amorti etme potansiyeli. Eğer ilgi görürse hisse hisse analiz yapacağım önümüzdeki günlerde. İlgilenen için bu çok işe yarayacak bir liste.

Düzenli Bedelsiz veya Temettü Veren Hisselerin Dört Yıllık Analizi 2

Unutmayın ne kadar çok yorum yapar ve katkıda bulunursanız o kadar çok uzun vade yatırımı ile ilgili bilgi paylaşırım bu sitede.

Portföy gelişimimi de yakında yazacağım.

Bu yazıyı değerlendirin
Sending
User Review
4.25 (12 votes)

17 Yorum Yapılmış

  • Esra Marka
  • Esra Marka
    • Esra Marka
      • Esra Marka
  • Esra Marka
  • Esra Marka

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.