Herkese Merhaba!

Bu siteyi neden açtım?

Nette vakit harcıyorum ister istemez. Hisse.net’te yazıyorum, telegram’da bazı borsa gruplarında yazıyorum, investing’de yazıyorum. Bazı arkadaşlar “Neden sen de bir telegram grubu kurmuyorsun? Paralı bir grup olsa bile katılırız.” dediler.

Öncelikle şunu söyleyeyim:

Arkadaşlar, kesinlikle paralı herhangi bir gruba/foruma üye olmayın. Size yarar getireceğini sanmıyorum. Kendine hayrı olan, yatırım yapıp para kazanan adam sizin vereceğiniz 50-100 TL’ye ihtiyaç duyar mı sanıyorsunuz? Profesyonel bir portföy ya da fon yöneticisini kastetmiyorum tabii ki. İşi resmi ve kuralına göre oynamayan “Hadi bunu alalım şimdi, şimdi şunu satın. Tüh bundan da zarar ettik. Borsa’da kar da olur zarar da!” Gibi lafı dolaştıran, “jabbering” yapan tiplere prim vermeyin lütfen.

Herkese Merhaba! 1

Bu arada bu yazıyı yazarken “She’s Like the Wind” adlı şarkıyı dinliyorum. Patrick Swayze ve Wendy Fraser söylüyor. Sanırım “Dirty Dancing” adlı filmden. Şiddetle tavsiye ederim. Ne alakası var şimdi demeyin. Tavsiye veriyorum işte insanı sinir etmeyin açın dinleyin. Ahanda şimdi de “Faith” dinliyorum rahmetli George Michael‘den. Gelmez bir daha böyle ses. Bir ara Tarkan bu adamı örnek aldığını söylemişti. Michael gay çıkınca bir daha adını bile anmadı. Neyse konumuza dönelim.

Bu sitede olabildiğince yatırım, temettü yatırımı, uzun vade borsa yatırımı, diğer uzun vade yatırımlarından bahsedelim, arada da popüler kültür yazayım diyorum. Siz de kafanıza göre takılın yorum yapın işte. Boş durmayın.

Hadi bakalım hayırlısı…

2 Yorum Yapılmış

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.